نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار
اسفند ۶ام, ۱۳۹۶

برگزاری مراسم چهلم سیدشهاب ابطحی در اراک

سایت نفس در قفس: مراسم چهلم، سیدشهاب ابطحی که در بازداشت‌گاهی در اراک به قتل رسیده بود، امروز برگزار شد. بنا به اطلاع «نفس در قفس»، این مراسم امروز ۵ اسفند ماه برگزار شده است.

اسفند ۳ام, ۱۳۹۶

ملاقات کابینی نادر افشاری با مادرش در ۲۲مین روز بازداشت

سایت نفس در قفس: خانواده‌ی نادر افشاری امروز موفق شدند با وی ملاقاتی کابینی داشته باشند. بنا به اطلاع «نفس در قفس»، نادر افشاری که از روز ۱۲ بهمن ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت است، امروز ۳ اسفند ماه با مادرش ملاقاتی کابینی داشته است.

اسفند ۲ام, ۱۳۹۶

کشته شدن حداقل ۳ تن از دراویش در بیمارستان

سایت نفس در قفس: دست‌کم ۳ تن از دراویش گنابادی که در هجوم نیروهای امنیتی زخمی شده بودند، در بیمارستان جان باخته‌اند. حساب توییتر «مجذوبان نور»، از کشته شدن تعدادی از دراویش مجروح در بیمارستان لبافی‌نژاد تهران خبر داده است.

اسفند ۱ام, ۱۳۹۶

دستگیری ۳۰۰ نفر از دراویش گنابادی / احراز هویت ۱۷۹ نفر از بازداشتی‌ها

سایت نفس در قفس: هجوم نیروهای امنیتی و انتظامی به دراویش گنابادی که دیشب آغاز شده بود امروز نیز ادامه داشته است. سخنگوی پلیس اظهار داشته «علاوه بر سه نفر از نیروهای انتظامی، دو بسیجی» نیز کشته شده‌اند. خبرگزاری ایرنا به نقل از سخنگوی پلیس نوشته است که «بیش از ۳۰۰ نفر» بازداشت شده‌اند. سخنگوی […]

اسفند ۱ام, ۱۳۹۶

چهل روز بلاتکلیفی و بازداشت یک نفر در سنندج

سایت نفس در قفس: یک شهروند سنندجی از چهل روز پیش به صورت بلاتکلیف در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد. به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، از چهل روز پیش «کورش آغاویسی» فرزند محی‌الدین از اهالی روستای دولاب از توابع سنندج تحت بازجویی اداره‌ی اطلاعات این شهرستان به سر میبرد.

اسفند ۱ام, ۱۳۹۶

سه تن از بازداشت شدگان تجمع اخیر چابهار آزاد شدند

سایت نفس در قفس: سه نفر از اهالی چابهار که به علت تجمع و نوشتن پلاکارد بازداشت شده بودند، روز دوشنبه با قید وثیقه ‌آزاد شدند. به گزارش کمپین فعالین بلوچ، رشید بلوچ، عمران جماعت بلوچ، و نعیم نعمتی روز دوشنبه با قید وثیقه ‌آزاد شدند.

بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶

دستگیری دست‌کم ۱۳ تن از دراویش گنابادی

سایت نفس در قفس: در ادامه‌ی حملات علیه دراویش گنابادی در تهران، دست‌کم ۱۳ نفر از آنان بازداشت شده‌اند. به گزارش «نفس در قفس»،تجمع اعتراضی دراویش گنابادی در اطراف خانه نورعلی تابنده قطب این سلسله با دخالت نیروهای امنیتی و لباس شخصی‌های موتورسوار به خشونت کشیده شد.

بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶

حمله نیروهای امنیتی به تجمع اعتراضی گروهی از دراویش گنابادی

سایت نفس در قفس: تجمع اعتراضی دراویش گنابادی در اطراف خانه نورعلی تابنده قطب این سلسله با دخالت نیروهای امنیتی و لباس شخصی‌های موتورسوار به خشونت کشیده شد. به گزارش «نفس در قفس»، این تجمع اعتراضی روز دوشنبه در اعتراض به بازداشت نعمت الله ریاحی، از دراویش گنابادی که به بازداشت پلیس امنیت تهران درآمده […]

بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶

دو روحانی ترکمن بازداشت شدند

سایت نفس در قفس: روز گذشته، جمال الدین آدی‌زاده و عبدالغفار بندی دو روحانی اهل سنت ترکمن، از اهالی شهرستان کلاله توسط اداره اطلاعات استان گلستان بازداشت و پس از تفتیش کامل منازل و ضبط وسایل شخصی به مکان نامعلومی منتقل شدند. به گزارش توهرا، بعد از ظهر دیروز ۲۹ بهمن‌ماه، دو روحانی اهل سنت […]

بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶

بخشش یک محکوم به اعدام در استان گلستان

سایت نفس در قفس: احمد جعفری رئیس شوراهای حل اختلاف استان گلستان گفت که با گذشت اولیای دم، یک محکوم به اعدام دیگر در گلستان به زندگی دوباره بازگشت. به گفته جعفری، این هفتمین محکوم به اعدام است که از ابتدای امسال در گلستان بخشیده شده است. به گزارش خبرگزاری ایسنا، احمد جعفری اظهار کرد: “۱۰ […]