نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

ادامه‌ی چرخه‌ی خشونت ناشی از اعدام با قتل اولیای دم

۵-آذر-۱۳۹۶

گروه خبری: اعدام -

سایت نفس در قفس: در اثر عواقب اجرای احکام پرشمار اعدام در ایران، این بار در شهرستان کوار استان فارس، برادر زندانی اعدام شده به خانه اولیای دم رفته و پدر و مادر مقتول را به قتل رساند و سپس متواری شد.

به گزارش روزنامه‌ی ایران، ساعت ۸ شب ۲۹ آبان ساکنان محله ای در شهرستان «کوار» استان فارس، درتماس با پلیس ۱۱۰ از تیراندازی در یکی از خانه های محل خبر دادند.

دقایقی بعد و با حضور ماموران در محل مشخص شد مرد مسلحی پس از ورود به خانه زن و مرد میانسالی، هر دو را به رگبار گلوله بسته و گریخته است.

با گزارش دو جنایت به بازپرس کشیک و همزمان با حضور تیم جنایی، تحقیقات تخصصی برای کشف راز جنایت آغاز شد.

تا اینکه کارآگاهان ردپای برادر شوهر دختر قربانیان ماجرا را در این جنایت به دست آوردند.

تحقیقات مقدماتی نشان داد دختر این خانواده مدتی قبل توسط شوهرش به قتل رسیده و با وجودی که خانواده قاتل اصرار زیادی برای بخشش فرزندشان داشتند، پدرومادرمقتول حاضر به گذشت از خون دخترشان نشده و دامادشان را بالای دار کشاندند.

بنابراین برادر داماد اعدام شده در تصمیمی انتقامجویانه، اسلحه به دست وارد خانه مورد نظرشده و زن ومرد میانسال را به رگبارگلوله بسته بود.

سرهنگ کاووس محمدی، معاون اجتماعی فرماندهی استان فارس گفت: “به دنبال اعلام این جنایت تکاندهنده، تیم های جنایی پلیس آگاهی، تحقیقات گسترده ای برای شناسایی و دستگیری جنایتکارفراری را آغاز کرده اند”.

گفتنی است یکی از آثار سو اجرای مجازات مرگ در جامعه، ایجاد چرخه‌ای بی‌پایان از خشونت و تشویق مردم به انتقام‌جویی است.