نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

اعدام یک زندانی در قزوین

۱۶-مهر-۱۳۹۶

گروه خبری: اعدام -

سایت نفس در قفس: دادستان عمومی و انقلاب قزوین از اعدام یک متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسماعیل صادقی اظهار کرد: محکوم علیه رضا. ن. فرزند علی به اتهام نگهداری ۱۱ کیلو و ۴۹۰ گرم شیشه، به مجازات اعدام محکوم که پس از تایید حکم مذکور توسط دادستان کل کشور و قطعیت آن، حکم مذکور سحرگاه امروز با حضور جمعی از مقامات قضایی، رییس زندان مرکزی قزوین، نمایندگانی از نیروی انتظامی و پزشکی قانونی در محوطه زندان قزوین به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: تقاضای عفو متهم نیز در کمیسیون عفو استانی و مرکز طی دو نوبت مطرح و مورد مخالفت واقع شد و در نهایت اجرای حکم از سوی ریاست قوه قضاییه بلامانع اعلام شد.

صادقی نیارکی بیان کرد: پرونده اتهامی متهم در دادسرای عمومی و انقلاب تاکستان مطرح و توسط اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب تاکستان حکم اعدام به مرحله اجرا درآمد.

دادستان قزوین تصریح کرد: قاچاق مواد مخدر و مصرف آن امروزه به عنوان آسیب و بلایی خانمان‌سوز برای تمامی شهروندان حائز اهمیت است، تولید مواد مخدر صنعتی تهدیدی جدی می باشد چرا که بیشترین تلفات را به دنیال دارد، بنابراین نمی‌ توان از این موضوع به سادگی عبور کرد، در کشور ما نیز نسبت به افرادی که اقدام به تهیه، تولید و توزیع مواد مخدر می‌کنند بنا به قانون جرایم سنگینی در نظر گرفته شده و برایمان مهم نیست که عده ای به این موضوع نگاه معترضانه دارند و یا خوشایند آنان واقع نمی شود چرا زمانی که یک قاچاقچی مواد مخدر با توزیع مقادیر زیادی مواد مخدر در جامعه موجبات تباهی و اضمحلال خانواده های زیادی را موجب می شوند اعتراضی صورت نمی گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر را یک افتخار برای خود می‌دانیم ادامه داد: اجرای احکام اعدام قاچاقچیان مواد مخدر، نشان دهنده صلابت و اقتدار دستگاه قضایی است و اجرای این احکام نشان می‌دهد تعارفی با کسی نداریم و به شدت با افرادی که مقاصد سوء در سر دارند برخورد خواهیم کرد.

صادقی نیارکی اظهارکرد: تامین امنیت و آرامش شهروندان از اولویت های دستگاه قضایی است که به جد از سوی این دادستانی پیگیری می‌شود و در این راستا با مخلان نظم و امنیت عمومی به شدت برخورد خواهیم کرد.