نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

رهایی سه زندانی از جمله دو زندانی نوجوان از اعدام

۱۸-مهر-۱۳۹۶

گروه خبری: اعدام -

سایت نفس در قفس: دو نوجوان محکوم به قصاص در استان کرمان امروز با گذشت اولیای دم در دفتر استاندار کرمان آزاد شدند. همچنین مادر مأمور پلیس که پسرش با شلیک سارق سابقه‌دار به قتل رسیده‌بود، وقتی قصد اجرای حکم قصاص را داشت ناگهان حالش بد شد و طناب‌دار را از گردن قاتل برداشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم آزادی دو نوجوان محکوم به قصاص امروز با حضور علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان، رمضان امیری مدیر‌کل زندان‌های استان کرمان، فاطمه‌السادات حسینی مدیر‌کل امور بانوان استانداری کرمان و خانواده‌های مقتولین در دفتر استاندار کرمان برگزار شد.

در این مراسم مدیر‌کل امور بانوان استانداری کرمان با اشاره به اینکه بحث پیگیری آزادی زندانی محکوم به قصاص از حدود یک ماه گذشته توسط استاندار کرمان آغاز شد گفت: در یک دیدار مردمی مادر نوجوانی که از ۱۵ سالگی به‌دلیل قتل در زندان به سر می‌برد، موضوع را با استاندار کرمان مطرح کرد.

وی با بیان اینکه مادر این نوجوان باعث آزادی یکی دیگر از زندانیان نوجوان نیز شد افزود: “استاندار کرمان موضوع مشابه این زندانی با سایر زندانیان را در دستور کار قرار داد و پیگیری‌های لازم برای آزادی آنها انجام شد”.

مدیر‌کل امور بانوان استانداری کرمان با بیان اینکه رضایت خانواده‌های مقتولین گرفته شده است افزود: “کسانی که عفو و بخشش می‌کنند بدون شک در تاریخ بزرگ خواهند بود و این گذشت تا همیشه باقی می‌ماند”.

در این مراسم مدیر‌کل زندان‌های استان کرمان نیز با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما در زندان اصلاح و تربیت مددجویان است اظهار‌ داشت: “هر انسانی امکان دارد اشتباهی را مرتکب شود و باید برای اصلاح آن تلاش کرد”.

رمضان امیری با بیان اینکه در زندان مرکزی استان ۲۴ نفر وجود دارند که حکم قصاص آنها آمده است گفت: “۷ نفر نیز در کانون اصلاح و تربیت هستند که حکم قصاص آنها صادر شده است”.

وی با اشاره به اینکه دو نوجوانی که امروز با پیگیری‌های استاندار و جلب رضایت اولیای دم آزاد شدند ۶ تا ۷ سال در زندان بوده‌اند افزود: “در این مدت این افراد با اصلاح خود و آموزش‌های لازم از جمله حفظ قرآن کریم سعی بر اصلاح خود داشته‌اند”.