نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

یک زندانی در ملاعام در شهر سلماس اعدام شد

۲۱-دی-۱۳۹۶

گروه خبری: اعدام -

سایت نفس در قفس: صبح امروز، یک زندانی به اتهام قتل در فلکه شهرداری شهرستان سلماس در ملاعام اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری رکنا، دامادی که ۷ تن از اعضای خانواده همسرش را در شهرستان سلماس به قتل رسانده بود، صبح امروز ۲۱ دی ماه ۱۳۹۶، در فلکه شهرداری، در ملاعام اعدام شد.

نیمه‌شب ۲۶ اردیبهشت تمام اعضای خانواده‌ای در سلماس از جمله یک نوزاد ۴۰ روزه توسط داماد خانواده به قتل رسیدند. وی در دادگاه به به پنج‌بار اعدام در ملاءعام و ۱۴۸ ضربه شلاق و ۱۴ سال زندان محکوم شد.

در این ماجرای خونین دست‌کم هفت زن و مرد و کودک کشته شدند و عامل حادثه که بلافاصله از صحنه گریخته بود، ساعاتی بعد با ردیابی‌های گسترده پلیسی دستگیرشد.

فرماندار سلماس گفت: “حسین ۳۹ ساله (قاتل) پس‌از جنایت و قتل‌عام خانواده همسرش با یک خودروی پژو ۴۰۵ از محل جنایت به سمت خوی و مرز متواری شد”.

وی در پاسخ به این سؤال که متهم چگونه ردیابی شد، اظهار داشت: “در ابتدا دوستی که همراه او در صحنه جنایت حضور داشت دستگیر شد و پس از آن با ردیابی تلفن همراه متهم مأموران او را دستگیر کردند”.

او در ادامه تصریح کرد: “شائبه جنون یا حالت غیر طبیعی قاتل وجود ندارد چرا که اگر مشکلات روحی داشت، دوست و پسر خودش را هم در صحنه جرم به قتل می‌رساند. ضمن آنکه طبق نظریه پزشکی قانونی، قاتل پس‌از ارتکاب جرم، بالای سر هر کدام از مقتولان رفته و تیر خلاص به آنها شلیک کرده است”.

حاجی علیلو در پایان گفت: “محسن اکبری پدر زن قاتل از بازنشستگان آموزش و پرورش بود و کمک‌های زیادی هم به دامادش (قاتل) کرده بود”.