نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

بازداشت‌شدگان ایذه بین ۱۶ تا ۲۴ سال هستند

۱۷-دی-۱۳۹۶

گروه خبری: آزادی بیان -

سایت نفس در قفس: نماینده شهرستان ایذه در خصوص وضعیت حوزه انتخابیه خود گفت:‌ افرادی که در تجمعات ایذه بازداشت شده‌اند، غالبا نوجوان و جوان بین ۱۶ تا ۲۴ سال هستند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، هدایت الله خادمی درباره وضعیت شهرستان ایذه و تعداد بازداشت‌شدگان در این شهر گفت: شهرستان ایذه در حال حاضر هیچ مشکلی ندارد. از آمار تعداد بازداشتی‌ها اطلاع دقیقی ندارم و امیدوارم با صحبت‌هایی که شده افرادی که نقش اساسی در این میان نداشته‌اند، به زودی آزاد شوند.

نماینده ایذه در دهمین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: افرادی که در تجمعات بازداشت شده‌اند، غالبا نوجوان و جوان بین ۱۶ تا ۲۴ سال هستند.

وی ادامه داد: قریب به اتفاق خانواده‌های این افراد معتقد بودن فرزندان‌شان ارتباطی به این درگیری‌ها ندارند و زمانی که از دبیرستان به منزل بازمی‌گشتند نا‌خواسته وارد این جریانات شده‌اند.

خادمی با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: با وزرای اصلاعات و کشور درباره بازداشت‌شدگان شهر ایذه به گفت‌و‌گو پرداختم، به آن‌ها گفتم اکثر بازداشت ‌دگان جوانان و نوجوانان هستند.

وی درباره جلسه امروز مجلس شورای اسلامی گفت: هرکدام از آقایان در خصوص فعالیت‌هایی که داشتند گزارش‌های را ارائه کردند. مطالب عنوان شده همان‌هایی بود که می‌دانستیم و موضوع جدیدی در این گزارش‌ها مشاهده نکردیم.

نماینده ایذه در پاسخ به این سوال که باتوجه به اینکه رئیس صدا وسیما در جلسه امروز حضور داشته است چه مطالبی را بیان کرد، گفت: ایشان درباره اینکه چگونه اطلاع‌رسانی کردند، چرا همزمان با شروع این موضوعات اطلاع‌رسانی نشده و یا اینکه چرا بعداز یکی، دو روز دست به اطلاع‌رسانی زدند توضیحاتی را ارائه کردند.

وی تاکید کرد: ضمن تشکر از اقداماتی که آقایان انجام دادند، نمایندگان از این گزارشات سطحی که دوستان ارائه دادند، راضی نشدند.

نماینده مردم ایذه با بیان اینکه بیکاری در منطقه بیداد می‌کند، گفت: خیلی از جوانان ایذه از مشکل بیکاری رنج می‌برند، معتقدم اگر اشتغال وجود داشته باشد جوانان و مردم زندگی خود را می‌کنند. جوان به موقع ازدواج می‌کند و با خانواده خود اوقاتش را سپری می‌گذارند.