نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

تداوم بازداشت ۴ تن از بازداشت‌شدگان در اعتراضات دی ماه در ایلام و کرمانشاه

۲۸-اسفند-۱۳۹۶

گروه خبری: آزادی بیان -

سایت نفس در قفس: دست کم چهار تن از شهروندان استان‌های ایلام و کرمانشاه به نام‌های فرزاد رستمی، آزاد تقی زاده، غلامعلی مصور و جواد خیبر که در اعتراضات دی‌ماه بازداشت شده بودند، علی‌رغم گذشت بیش از دو ماه همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، وضعیت یک شهروند از اهالی سرپل ذهاب استان کرمانشاه به نام فرزاد رستمی که در اعتراضات دی‌ماه بازداشت شده بود، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

فرزاد رستمی در روز ۱۱ دی‌ماه سال جاری در کرمانشاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد، پیگیری‌های خانواده از آن زمان تاکنون برای کسب اطلاع از وی بدون نتیجه بوده و در این رابطه از مصاحبه با رسانه‌ها نیز منع شده‌اند.

در گزارشی دیگر آزاد تقی‌زاده و غلامعلی مصور هم که در کرمانشاه بازداشت شده بودند، پس از طی مراحل بازجویی بدون محاکمه به زندان دیزل‌آباد منتقل شده و از آن زمان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

از ایلام هم گزارش شده است که جواد خیبر از بیش از دو ماه پیش همچنان در وضعیت مبهمی به سر می‌برد.

جواد خیبر خبرنگار ایلامی است که در روز ۱۳ دی‌ماه سال جاری بازداشت شد، در زمان بازداشت وی نیرو های امنیتی با در دست داشتن حکم جلب به او اعلام کرده‌اند که در اعتراضات دی‌ماه اخبار تجمعات مردمی را رسانه‌ای کرده است.