نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

محکومیت ۶ چهره اصلاح‌طلب به یک‌ تا دو سال حبس تعزیری

۱۰-مهر-۱۳۹۶

گروه خبری: آزادی بیان -

سایت نفس در قفس: حجت کرمانی وکیل دادگستری در رابطه با رای صادره از شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب درباره پرونده ۷ چهره اصلاح‌طلب گفت که من به همراه آقای پوربابایی وکیل پنج نفر از این افراد هستیم که امروز با مراجعه به شعبه مربوطه، رای به ما ابلاغ شده است و هنوز رای به دو نفر دیگر ابلاغ نشده است. محمدرضا خاتمی، حمیدرضا جلایی‌پور، حسین کاشفی، آذر منصوری، محسن صفایی‌فراهانی، محمد نعیمی‌پور از جمله متهمان این پرونده هستند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: “موکلین بنده با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، یعنی فعالیت تبلیغی علیه نظام، به یک‌سال حبس محکوم شدند”.

این حقوقدان افزود: “همچنین طبق رای صادره از دادگاه، موکلین من بعنوان مجازات تکمیلی به ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و فعالیت در فضای مجازی و مطبوعات محروم شدند”.

وی افزود: “حکم صادره غیرقطعی است و در فرصت قانونی امکان تجدیدنظرخواهی از آن وجود دارد”.

کرمانی در حال حاضر وکالت پرونده محمدرضا خاتمی، حمیدرضا جلایی‌پور، حسین کاشفی و آذر منصوری را برعهده دارد  و هوشنگ پوربابایی نیز وکیل محسن صفایی‌فراهانی در همین پرونده است.

هوشنگ پوربابایی هم با تایید خبر ابلاغ حکم ۷ چهره اصلاح‌طلب عنوان کرد: “در فرصت قانونی نسبت به حکم اولیه اعتراض خواهیم کرد”.

بر این اساس از ۷ چهره اصلاح‌طلب ۶ نفر به یکسال حبس تعزیری محکوم شده‌اند و شنیده‌ها حاکی از آن است که محمد نعیمی‌پور در این میان به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.