نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت تپه مورد حمله قرار گرفت

۲۷-دی-۱۳۹۶

گروه خبری: کارگران و اصناف -

سایت نفس در قفس:  فعالان کارگری اعلام کردند که اسماعیل بخشی از نماینده‌های کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه مور حمله افراد ناشناس قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، یکی از کارگران بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپه مورد حمله افراد نا‌شناس قرار گرفت. روابط عمومی شرکت هفت تپه نیز این خبر را تائید کرد.

روابط عمومی شکرت هفت تپه اعلام کرد: “خوشبختانه شدت جرحات وارده زیاد نیست و کارگر مضروب، پس از درمان سرپایی مرخص شده است. شرکت هفت تپه به نوبه خود این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند و در همین راستا منتظر تحقیقات رسمی مراجع مربوطه هستیم.”

اسماعیل بخشی در یک سخنرانی در تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت‌تپه از سیاست‌های اقتصادی دولت و هم‌چنین «آشغال» نامیدن معترضین توسط امام جمعه‌ی تهران به شدت انتقاد کرده بود.

گزارشها حاکی است که هویت عاملان این حمله هنوز مشخص نیست اما حمله‌کنندگان که چهره‌های خود را پوشانده بودند، با تجمع افراد حاضر متواری می‌شوند.

فعالان کارگری روز گذشته اعلام کردند که اسماعیل بخشی از نماینده‌های کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه مور حمله افراد ناشناس قرار گرفت.

این حادثه شامگاه روز گذشته (دوشنبه ۲۵ دی ماه) حوالی ساعت پنج و سی دقیقه، زمانی رخ داد که وی به همراه سایر همکارانش از کارخانه نیشکر هفت تپه در شهر شوش راهی منزلش در شهر دزفول بود که لحظاتی بعد از پیاده شدن؛ مورد حمله افراد نا‌شناس قرار می‌گیرد.

از قرار معلوم در اثر این حادثه، وی از ناحیه کتف دچار آسیب شده است.