نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

بیش از دو هزار فعال صنفی خواستار آزادی محمد حبیبی شدند

۲۰-اسفند-۱۳۹۶

گروه خبری: کارگران و اصناف -

سایت نفس در قفس: بیش از دو هزار فعال صنفی و مدنی با امضای طوماری در فضای مجازی خواستار آزادی محمد حبیبی (فعال صنفی معلمان) شدند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، پس از بازداشت محمد حبیبی (فعال صنفی معلمان) در روز ۱۲ اسفند ۹۶، بیش از دو هزار معلم و فعال صنفی با امضای طوماری در فضای مجازی خواستار آزادی او شدند.

در متن این طومار از مقامات خواسته شده با توجه به اینکه فعالیت‌های حبیبی صنفی و در راستای دفاع از حقوق شغلی معلمان بوده، نسبت به آزادی وی اقدام کنند.

محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی با ضرب و شتم و اعمال خشونت بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد، آقای حبیبی در محل کار خود بازداشت و به منزل شخصی خود منتقل و پس از تفتیش کامل منزلش به مکان نامعلومی منتقل شده است و کماکان از دلایل و اتهامات وارده برای بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست؛

پیش از این در اسفندماه امسال انجمن‌های صنفی معلمان در بیانیه‌های جداگانه‌ای بازداشت و ضرب و شتم محمد حبیبی را محکوم کرده بودند و خواستار آزادی بی قید و شرط این عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران شده بودند.

برچسب ها: