نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

ضرب و شتم میوه فروشان ملایری با باتوم

۲۶-آذر-۱۳۹۶

گروه خبری: کارگران و اصناف -

سایت نفس در قفس: نیرو‌های شهرداری با باتوم به جان میوه فروشان ملایر افتادند و چندین نفر از آنان را مجروح و راهی بیمارستان کردند.

به گزارش خبرگزاری رکنا، انگار همین دیروز بود که داستان سیلی زدن نیرو‌های سد معبر شهرداری فومن به زن دستفروش تیتر تمامی خبرگزاری‌های داخلی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی شد و حتی به مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری نیز کشیده شد. اما گویا قرار نیست قانون مشخصی برای این مسئله تعیین شود.

اما ماجرای امروز ملایر بسیار متفاوت بود، نیرو‌های شهرداری با باتوم به جان میوه فروشان افتادند و چندین نفر از آنان را مجروح و راهی بیمارستان کردند.

یکی از این میوه فروشان اظهار داشت: من و برادرانم صاحب چندیدن دهنه مغازه در میدان آزادی ملایر هستیم و صبح مشغول استراحت بودم که متوجه شدم نیرو‌های سد معبر شهرداری در حال جمع آوری میوه‌های ما هستند.

وی افزود: پس از اعتراض به نیرو‌های شهرداری آن‌ها با ما درگیر شده و با باتوم به جان ما افتادند.

این میوه فروش ملایری بیان کرد: در این درگیری پای برادرم آسیب دیده و سرش نیز ضربه خورده است و جای باتوم بر روی بدن من به وضوح مشخص است.

وی به یورش بیش از ۱۰ نفر نیروی سد معبر با دو دستگاه وانت مزدا اشاره کرد و گفت: بدون اینکه از قبل به ما اخطار بدهند با ما درگیر شدند.

وی اضافه کرد: به چه مجوزی نیرو‌های سد معبر با خود باتوم و چوب دستی حمل می‌کنند؟