نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

فاطمه سعیدی: پیگر گفت‌وگو با قوه‌قضاییه درباره وضعیت اسماعیل عبدی هستیم

۷-خرداد-۱۳۹۶

گروه خبری: کارگران و اصناف -

سایت نفس در قفس: فاطمه سعیدی عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با ابراز نگرانی از وضعیت جسمانی اسماعیل عبدی گفت که در تلاش هستم تا از طریق وزیر دادگستری باب گفت‌وگو و تعامل با مسئولان قوه قضاییه باز شود تا شاید گرهی از این موضوع گشوده شود. گفتنی است که آقای عبدی مدتی قبل با نگارش نامه ای سرگشاده اعلام کرد در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه و “صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح “خروج پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی” اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، فاطمه سعیدی با ابراز نگرانی از وضعیت جسمانی اسماعیل عبدی، گفت: “متاسفانه آقای عبدی، از فعالان صنفی معلمان در زندان شرایط جسمی مناسبی ندارد و نگرانی بابت سلامتی او تشدید شده است”.

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات افزود: “در این مرحله اصلا نمی‌خواهیم وارد منصفانه یا غیرمنصفانه بودن حکم او شویم. ما از بعد انسانی به موضوع نگاه می کنیم و درباره حکم صادره با قوه قضاییه بحثی نداریم”.

سعیدی همچنین گفت: “ازنگاه انسانی قطع کردن حقوق دریافتی او و محروم کردن خانواده‌اش از تنها محل امرار معاش کار درستی نیست. وضعیت سلامتی آقای عبدی نیز نگران کننده است”.

این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش گفت: “در تلاش هستم تا از طریق وزیر محترم دادگستری باب گفت‌وگو و تعامل با مسئولان قوه قضاییه باز شود تا شاید گرهی از این موضوع گشوده شود”.

آقای عبدی مدتی قبل با نگارش نامه ای سرگشاده اعلام کرد در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه و “صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح “خروج پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی” اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است.

برچسب ها: