نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

اتحادیه اروپا به حکم اعدام احمدرضا جلالی اعتراض کرد

۴-آذر-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: یک روزنامه آلمانی درباره اعتراض اعضای اتحادیه اروپا نسبت به حکم اعدام احمد رضا جلالی در تهران خبر داد،همچنین کمیته ی دانشمندان نگران نیز خواستار حمایت از جلالی شدند.

به گزارش دویچه‌وله فارسی، روزنامه هایلبرونر اشتیمه آلمان چاپ شنبه ۲۵ نوامبر (۴ آذر) در اواخر ماه اکتبر یادداشت اعتراضی مشترک اعضای اتحادیه اروپا به حکم اعدام احمدرضا جلالی در تهران تقدیم مقام‌های مسئول شد.

در این یادداشت به حکم اعدام این پزشک و پژوهشگر ۴۶ ساله زندانی در ایران به اتهام محاربه و همکاری با دولت اسرائیل اعتراض شده است.

علاوه بر این، یادداشت دیگری در همین رابطه از سوی کمیته دانشمندان نگران که سازمانی مستقل و متشکل از دانشمندان و کارشناسانی است که در حمایت و ارتقای حقوق بشر و آزادی علمی در سراسر جهان می‌کوشند به دفتر صدراعظم آلمان و چند سیاستمدار اروپایی دیگر ارائه شده است.

دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دریافت این یادداشت را تأیید کرده است. در این یادداشت از صدراعظم آلمان و دیگر سیاستمداران اروپا درخواست حمایت از احمدرضا جلالی مطرح شده است.

روزنامه هایلبرونر اشتیمه می‌نویسد، اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که وزارت خارجه آلمان سیر پرونده احمدرضا جلالی را با دقت بسیار و نگرانی بزرگی دنبال می‌کند.

برچسب ها: