نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

استمداد مادر نادر افشاری از فعالین مدنی و حقوق بشر

۲۷-بهمن-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: مادر نادر افشاری، فعال حقوق بشر بازداشتی در بند ۲۰۹ زندان اوین، طی یک پیام صوتی از فعالین مدنی و حقوق بشر تقاضای کمک کرد.

وی در این پیام صوتی که امروز ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ منتشر شده، تاکید می‌کند که پسرش ممنوع‌الملاقات بوده و از وضعیت او اطلاعی در دست نیست.

خانم سبزه‌پرور در پایان پیام صوتی خود از همه‌ی کسانی که «صدایش را می‌شنوند» خواهش کرده «نگذارند نادر بی‌صدا در زندان بماند، صدای او باشند و از او حمایت کنند.»

گفتنی است، نادر افشاری روز ۱۲ بهمن ماه در تهران بازداشت شده و از آن روز تاکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی است. پرونده‌ی وی در شعبه‌ی ۶ دادسرای اوین بوده و جعفری، بازپرس پرونده دستور ممنوع‌الملاقاتی شدن وی را صادر کرده است.

متن پیام صوتی خانم مریم سبزه‌پرور، مادر نادر افشاری به شرح زیر است:

سلام

من مادر نادر افشاری هستم. نادر را روز ۱۲ بهمن در پارک دانشجو دستگیر کرده‌اند و از آن روز تا الان در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی است. می‌گویند «هنوز تخلیه اطلاعاتی نشده است و برای همین هم اجازه ملاقات ندارد.» آخرین خبر من از او برمی‌گردد به ۱۹ بهمن ماه که او در ملاقاتی کوتاه به من گفت که ۴ روز است در اعتصاب غذا و داروست. از آن شب خواب به چشمم نمی‌آید و مدام منتظر خبری از وضعیت او هستم.

نادر را بدون هیچ جرمی دستگیر کرده‌اند، تنها جرم او دفاع از حقوق بشر است. پسر من تنها ۲۶ سال دارد و ما حتی نمی‌دانیم که چرا و به چه اتهامی او را دستگیر کرده‌اند. اما این را می‌دانم که پسر من را وقتی دستگیر کردند سالم بود، من او را سالم می‌خواهم و حتی یک مو هم نباید از سرش کم شود. از همه‌ی شما که صدای مرا می‌شنوید خواهش می‌کنم نگذارید نادر بی‌صدا در زندان بماند، صدای او باشید و از او حمایت کنید. تشکر من مادر درد کشیده و نگران را بابت همه تلاشهایتان بپذیرید.

برای شنیدن این پیام این‌جا کلیک کنید.