نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

انتقال محمد کاهکش، ورزشکار زندانی به قرنطینه

۲۳-آذر-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: محمد کاهکش، ورزشکار پرورش اندام زندانی در زندان اوین، از روز چهارشنبه ۲۲ آذر به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

یک منبع نزدیک به این زندانی که به دلیل دریافت دعوتنامه از فدراسیون پرورش اندام اسرائیل و اظهار علاقه برای حضور در این مسابقات زندانی شده، به زمانه گفت که این زندانی هم اکنون در قرنطینه است.

به گفته این منبع، کاهکش برای انجام مصاحبه تلویزیونی از سوی بازجویان وزارت اطلاعات تحت فشار قرار گرفته است: «بازجویان به او گفته‌اند که روز شنبه ۲۵ آذر باید مصاحبه تلویزیونی کند و بگوید که همه اخبار منتشر شده در مورد او کذب محض است.»

اواخر مهر ماه امسال برای اولین خبرهایی درباره این ورزشکار پرورش اندام زندانی در زندان اوین منتشر شد.

او با نوشتن نامه‌ای، دلیل بازداشتش را دریافت دعوتنامه از فدراسیون پرورش اندام اسرائیل و اظهار علاقه برای حضور در این مسابقات عنوان کرد.

به گفته منبع نزدیک به محمد کاهکش اما بازجویان از او خواسته‌اند که از جمهوری اسلامی اعلام حمایت کند و بگوید که خبرهای منتشر شده درباره او کار و توطئه اسرائیل است: «بازجوها وعده شغل، آزادی و پول به محمد داده‌اند و گفته‌اند اگر پیشنهاد آنها را قبول نکند در زندان خواهد ماند.»

این منبع نزدیک به محمد کاهکش همچنین گفته است او اکنون در قرنطینه شرایط وخیمی دارد، امکان هواخوری، ملاقات و تماس با خانواده را از او گرفته‌اند و تحت فشار است.

برچسب ها: