نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

تایید جان باختن یکی دیگر از دستگیر شدگان در اراک

۱۹-دی-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی ضمن تایید جان باختن یکی از بازداشت شدگان حوادث اخیر در اراک، تلاش کرد او را فردی دارای سوابق قبلی معرفی کند که در زندان خودکشی کرده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با اشاره به آنچه “خودکشی یکی ازمتهمان” در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک خواند، این جان باخته را فردی سابقه دار معرفی نمود. مسئله ای که خانواده این زندانی در گفتگو با رسانه های مختلف در طی روزهای اخیر رد کرده اند.

دادستان اراک در خصوص مرگ پر ابهام این فرد که در رسانه های مختلف از او به نام وحید حیدری نام برده شده است مدعی شد: “آثار خودزنی بر روی جسد این فرد محرز است؛ از طرفی فیلمی از لحظه خودکشی وی نیز موجود می باشد، بنابراین با توجه به شواهد و قرائن موجود مرگ این فرد بر اثر خودکشی در کلانتری تایید شده است”.

دادستان اراک در پایان خاطرنشان کرد: “بلافاصله پس از گزارش موضوع، بازپرس سر صحنه حاضر و ادله را بررسی کرده است، در عین حال پرونده نیز برای پزشکی قانونی ارسال شده و در حال انجام تحقیقات است”.

لازم به یادآوری است روز دوشنبه گذشته محمود صادقی،‌ نماینده مجلس، با تایید مرگ سینا قنبری، یکی از بازداشت‌شدگان تظاهرات اخیر در زندان اوین، در مورد تکرار وقوع «کهریزک دوم» هشدار داد.

پیش از این نام دو نفر دیگر هم که در شهرهای دیگر در بازداشت جان خود را از دست داده بودند اعلام شده بود. روابط عمومی سازمان زندان‌ها در گفت و گو با وبسایت اعتماد آنلاین گفته است خبری در زمینه درگذشت فردی به نام محسن عادلی در زندان به ما گزارش نشده است.