نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

ضرب و شتم دو زندانی در زندان سراوان

۱۰-فروردین-۱۳۹۷

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: دو تن از زندانیان به نام های احمد مارندگانی و احمد ملک زاده در دو واقعه جداگانه توسط مسئولان زندان سراوان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، احمد مارندگانی و احمد ملک زاده در دو واقعه مختلف توسط مسئولان زندان سراوان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

شب گذشته احمد مارندگانی زندانی محبوس در زندان سراوان که برای دریافت جیره قرص به بهداری مراجعه کرده بود، به دلیل جر و بحث و انتقاد، با بهیار انور پرکی، توسط پاس کلید پرویز پودینه مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

پرویز پودینه پاس کلید، پس از آن زندانی را تا در افسرنگهبانی برده و افسر نگهبان مهرداد خمر او را به درب زندان دست‌بند زده و با باتوم شکنجه کرده است.

منابع مطلع گفته‌اند: “احمد مارندگانی هر چه التماس می‌کرد گوش نمی‌کردند و با اینکه خاموشی زندان از ساعت ده و نیم شروع می‌شود تا صبح او را اذیت کردند و حتی به خاطر سر و صداهای ناشی از شکنجه و ضرب و شتمش باعث به هم خوردن آرامش همه بندهای زندان شد.”

این منبع همچنین گفت: “زندانی دیگری به نام احمد ملک زاده قصد داشت جهت مطالعه به کتابخانه زندان برود که با ممانعت پاس کلید امید هفتادملا رو‌به‌رو می‌شود و سر این موضوع جر و بحث می‌کنند و هفتادملا زندانی را به افسرنگهبانی می‌برد و اسماعیل نورا افسرنگهبان به او دست‌بند زده و وی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.”

وی افزود: “پس از ضرب و شتم شدید احمد ملک زاده، وی را به قرنطینه زندان منتقل کردند و تا این لحظه همچنان در قرنطینه نگهداری می‌شود”.