نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

فرزند کاووس سید امامی از ممنوع الخروجی مادرش خبر داد

۱۸-اسفند-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: رامین سید امامی،‌ فرزند کاووس سید امامی استاد دانشگاه و فعال محیط زیست که به طرز مشکوکی در زندان در گذشت،‌ در حساب اینستاگرامش،‌ با اعلام خبر خروج خود و برادرش از کشور گفته است مامورین فرودگاه در آخرین لحظات مانع خروج مادرشان از ایران شده اند.

به گزارش رایو فردا، فرزند کاووس سید امامی تاکید کرده است او و برادرش برای رفع ممنوع الخروجی مادرشان لحظه‌ای ساکت نخواهند شد.

پیشتر نیز در بهمن ماه،‌ رامین سید امامی خبر داده بود ماموران قضایی به مدت سه ساعت مادرش را بازجویی و تهدید کرده بودند که در صورت گفتگو با رسانه‌ها درباره مرگ همسرش، او را هم بازداشت می‌کنند.

۲۱ بهمن ماه کاووس سید امامی، استاد دانشگاه امام صادق و مدیرعامل موسسه «حیات وحش میراث پارسیان» دارای تابعیت دوگانهٔ ایرانی‌- کانادایی، دو هفته پس از بازداشت، در زندان درگذشت.ماموران علت مرگ وی را خودکشی اعلام کرده اند.

وزیر خارجه کانادا خواستار اجازه خروج همسر کاووس سید امامی از ایران شد

وزیر خارجه کانادا ،‌کریستیا فریلند Chrystia Freeland ،‌در حساب توییترش با اشاره به ممنوع الخروجی مریم ممبینی ، همسر کاووس سیدامامی استاد دانشگاه و فعال محیط زیست که به طرز مشکوکی در زندان در گذشت، خواستار اجازه بازگشت وی به کانادا به عنوان شهروند کانادا شده است .