نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

وخامت حال آرش صادقی و خونریزی معده در پنجمین روز اعتصاب غذا

۱۲-بهمن-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: وضعیت جسمی آرش صادقی در پنجمین روز اعتصاب غذا به وخامت گراییده و این زندانی سیاسی با خطر جانی روبه‌روست.

بنا به اطلاع «نفس در قفس»، آرش صادقی که از روز ۸ بهمن ماه در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال همسرش به زندان قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا و دارو زده، هم‌اکنون از خونریزی معده و خونریزی کولیت رنج می‌برد.

وی که در سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی‌شهر کرج محبوس است، دچار بیماری‌های ریوی نیز شده است. این در حالی است که دمای هوای این سالن در این روزها به زیر صفر رسیده و زندانیان نیز هیچ وسیله‌ی گرمایشی در اختیار ندارند.

به گفته‌ی یک منبع مطلع: «فروشگاه زندان پتو دارد ولی آن را به زندانیان سیاسی نمی‌فروشد.»

آرش صادقی در حالی بار دیگر دست به اعتصاب غذا و دارو زده که هنوز از عوارض درمان‌نشده‌ی اعتصاب غذای ۷۰ روزه‌ی خود در ماه‌های گذشته رنج می‌برد.

گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی، زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین روز چهارم بهمن ماه با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

آرش صادقی که از سوی دادگاه انقلاب به ۱۹ سال حبس محکوم شده است، پیش از این نیز در اعتراض به بازداشت خانم ابراهیمی ایرایی٬ بیش از ۷۰ روز اعتصاب غذا کرده بود.

وی پس از به مرخصی آمدن همسرش به اعتصاب غذای خود پایان داد. با این حال، مدتی بعد خانم ابراهیمی ایرایی دوباره به زندان بازگردانده شد.

سازمان‌های حقوق بشری از جمله سازمان عفو بین‌الملل در آن زمان با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی آرش صادقی در زندان٬ خواستار آزادی فوری او شده بودند.