نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

وخامت وضعیت حمیدرضا امینی در بیست و هشتمین روز اعتصاب غذا

۶-فروردین-۱۳۹۷

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: حمیدرضا امینی، فعال رسانه‌ای امروز بیست و هشتمین روز اعتصاب غذایش را در زندان فشافویه پشت سر گذاشت.

بنا به اطلاع «نفس در قفس»، آقای امینی که از روز ۱۳ اسفند ماه سال گذشته دست به اعتصاب غذا زده است، در وضعیت وخیمی قرار دارد.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت وی به گزارش‌گر «نفس در قفس» گفت: «حمیدرضا امینی از روز ۲۸ بهمن ماه به دلیل «عدم همکاری» با بازجویان به زندان فشافویه‌ی تهران تبعید شده است.»

وی ادامه داد: «او از روز ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ در اعتراض به این تصمیم و با خواست بازگشت به زندان اوین تهران دست به اعتصاب غذا زده است.»

آقا امینی پیش‌تر از روز ۲۸ بهمن ماه دست به اعتصاب غذا زده بود اما پس از ۷ روز با قول مساعد مسولان برای انتقال وی به زندان اوین به اعتصابش پایان داده بود.

این فعال رسانه‌ای از روز ۲۶ اسفند ماه به خاطر وخامت حالش به بیمارستان خمینی تهران منتقل شده بود و امروز «بر روی صندلی چرخ‌دار و با دست و پای بسته» به زندان بازگردانده شده است.

گفته می‌شود وی در سول این اعتصاب غذا تاکنون ۳۰ کیلوگرم از وزن خود را از دست داده است.

حمیدرضا امینی، از مدیران چند کانال تلگرامی اصلاح‌طلب است که ساعت ۱۰ صبح روز ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۶ در منزل خود دستگیر شده و به مدت ۷۸ روز در بند ۲-الف زندان اوین تهران که تحت نظر سازمان اطلاعات سپاه پاسداران است، در سلول انفرادی و تحت بازجویی بود.

آقای امینی به اتهاماتی از قبیل توهین به رهبری، توهین به مقدسات، تشویش اذهان عمومی، اخلال در نظم عمومی و توهین به مسولان جمهوری اسلامی متهم شده و در اردیبهشت ماه آینده محاکمه خواهد شد.

برای وی سه کیفرخواست در دادگاه‌ها انقلاب، فرهنگ و رسانه و جزایی صادر شده است.

برچسب ها: