نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

وضعیت نگران‌کننده‌ی مجید اسدی در زندان رجایی‌شهر کرج

۸-دی-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: نگرانی‌ها از ابتلای مجید اسدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج به سرطان رو به افزایش است.

بنا به اطلاع «نفس در قفس»، این زندانی سیاسی چند روز پیش بیمارستان منتقل شده و پس از عکس‌برداری پزشکان متوجه وجود یک «تومور در کبد» وی شده‌اند.

به گفته‌ی یک منبع آگاه، «با توجه به وضعیت خطرناک مجید اسدی، طبق توصیه پزشکان باید مجددا عکس برداری و آزمایش‌های لازم بر روی وی صورت بگیرد اما مسئولین از اعزام این زندانی سیاسی ممانعت به عمل می‌آورند.»

مجید اسدی جزو زندانیانی است که به سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده و در اعتراض به این اقدام دست به اعتصاب غذا زده بودند.

این زندانیان از کم‌ترین امکانات در این سالن محروم بوده و تاکنون بخش اعظمی از وسایل شخصی خود را نیز دریافت نکرده‌اند.

مجید اسدی روز سوم اسفند سال ۹۵ توسط ماموران (بدون نشان دادن حکم و معرفی خود)، برای چندمین بار در خانه‌اش در کرج بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این فعال دانشجویی سابق دانشگاه علامه طباطبایی تهران که سابقه بازداشت و محکومیت به زندان را دارد، نخستین بار در تاریخ سیزدهم تیر ماه سال ۸۷ از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شد و پس از حدود سه ماه، با سپردن وثیقه آزاد شد.

اسدی در اسفند ماه سال ۸۸ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» به چهار سال زندان محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شد.

سیزدهم مهر ۱۳۹۰، مجید اسدی برای تحمل زندان به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد و هجدهم خرداد ۱۳۹۴ با پایان محکومیت آزاد شد.

وی اخیرا بار  دیگر به تحمل ۶ سال حبس محکوم شده است.

برچسب ها: