نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

چهارمین روز بی‌اطلاعی از وضعیت سهیل عربی

۲۵-اسفند-۱۳۹۶

گروه خبری: زندانیان -

سایت نفس در قفس: از وضعیت سهیل عربی که در اعتصاب غذا هم به سر می‌برد از ۴ روز پیش اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع «نفس در قفس»، روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه جاری که مادر این زندانی سیاسی برای ملاقات فرزندش به زندان فشافویه‌ی تهران مراجعه کرده، به وی اجازه‌ی ملاقات نداده‌اند.

یک منبع مطلع در مورد وضعیت این زندانی سیاسی به گزارش‌گر «نفس در قفس» گفت که سهیل عربی از قبل «اجازه‌ی تلفن هم نداشته» و «حالا اصلا معلوم نیست کجاست.»

یکی از هم‌بندیان سهیل عربی در تماسی با خانواده‌ی وی  و بدون این‌که خود را معرفی کند از انتقال آقای عربی به سلول انفرادی خبر داده است. طبق گفته‌ی او، سهیل عربی از روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه در سلول انفرادی به سر می‌برد.

سهیل عربی از روز ۴ بهمن ماه و در اعتراض به انتقال آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به زندان قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا زده است.

از سوی دیگر گلرخ ایرایی که از روز ۱۴ بهمن ماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد، در وضعیت نامطلوبی است.

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی روز ۴ بهمن ماه جاری پس از ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

هم‌زمان با تبعید این ۲ زندانی سیاسی، آرش صادقی و سهیل عربی در اعتراض به این اقدام در زندان‌های رجایی‌شهر کرج و اوین تهران دست به اعتصاب غذا زدند.

آرش صادقی روز ۲۰ بهمن ماه با انتشار نامه‌ای و به خواست هم‌بندی‌هایش اعتصاب غذای خود را پایان داد.

وی در دو هفته‌ی اخیر از خون‌ریزی معده رنج می‌برد. آرش صادقی که از سوی دادگاه انقلاب به ۱۹ سال حبس محکوم شده است، پیش از این نیز در اعتراض به بازداشت خانم ابراهیمی ایرایی٬ بیش از ۷۰ روز اعتصاب غذا کرده بود.

از سوی دیگر نادر افشاری نیز که از روز ۱۲ بهمن ماه در بازداشت به سر می‌برد از روز ۱۵ اسفند ماه در اعتراض به بلاتکلیفی خود دست به اعتصاب غذا زده است.