نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران

مختصری در رابطه با صدیقه مرادی

۳۰-آذر-۱۳۹۲

گروه خبری:

سایت نفس در قفس: صدیقه مرادی متولد ۱۳۴۱، متاهل و دارای یک فرزند می باشد.

 

وی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او به اتهام محاربه و ارتباط با گروه‌های معاند نظام از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان گوهردشت محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر عینا به تایید رسید.

 

مرادی از زندانیان سیاسی دهۀ ۶۰ نیز هست. خانم مرادی در جریان یورشهای مامورین وزارت اطلاعات در ۱۱ اردیبهشت ماه دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید و از آن زمان تاکنون تحت شکنجۀ روحی و جسمی بازجویان وزارت اطلاعات قرار دارد تا وی را وادار به شرکت در یک اعترافات تلویزیونی نمایند. بازجویان وزارت اطلاعات او را تهدید کرده اند که در صورت عدم شرکت در اعترافات تلویزیونی وی را به احکام سنگینی محکوم خواهند کرد.

 

صدیقه مرادی در اثر شکنجه های بازجویان وزارت اطلاعات در بند ۲۰۹ زندان اوین دچار خونریزی شدید معده شده و همچنین از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شدید شده است. وی از نارحتی معده و درد کمر سخت در عذاب است اما بازجویان وزارت اطلاعات درمان وی و تغییر در شرایط او را منوط به اعترافات تلویزیونی نموده اند.

 

صدیقه مرادی بدون هیچ دلیلی از بند متادون زنان زندانی سیاسی اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شده بود. گفته میشود که آنها در سالن مشاوره زندان قرچک ورامین زندانی و در شرایط غیر انسانی نگهداری می شدند و حتی برای صحبت کردن با زندانیان عادی باید از پیش مشخص می کردند که با کدام زندانی، در کجا و برای چه مدتی و در رابطه با چه موضوعی صورت می گیرد و می بایست به اطلاعات زندان از پیش اعلام میشد. همچنین گزارشاتی مبنی بر عدم درمان بیماریهای وی و اذیت و آزار قرار دادن وی در زندان دریافت شده است.

 

گفتنی است زندان قرچک ورامین که یک سوله گاوداری بوده است که ابتدا به زندان معتادان مرد تبدیل شد و سپس زنان زندانی عادی استان تهران و کرج را به این زندان منتقل نمودند.

 

وی هم‌اکنون در بند زنان زندان اوین محبوس بوده و از مشکلات جدی فک و دندان رنج می‌برد.

برچسب ها: