نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران

مختصری در رابطه با علی معزی

۹-آبان-۱۳۹۲

گروه خبری:

سایت نفس در قفس: علی معزی زندانی متولد ۱۳۳۲، برای چندمین بار در تاریخ ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۰ بازداشت شده است.

 

وی که از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ نیز هست، پیش‌تر در سال ۱۳۸۷ نیز بازداشت شده و ۲ سال را در زندان گذرانده بود. وی که از بیماری‌های حاد کلیوی و پروستات رنج می‌برد در زمان بازداشت تحت درمان بود که پس از آن پروسه‌ی درمانی‌اش نیمه کاره ماند و بازجویان وزارت اطلاعات از درمان وی ممانعت به عمل آوردند.

 

وی در فروردین ماه ۱۳۹۱ از سوی شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و در حالی به ۱ سال زندان در تبعید زندان کچویی کرج، بصورت غیابی محکوم شد که با احتساب ۳ سال حبس تعلیقی از پرونده قبلی باید ۴ سال را در زندان تحمل کند.

 

علی معزی از شرکت در این دادگاه خودداری کرده و اعلام کرده بود: «به دلیل اینکه در سال‌های اخیر عده‌ای از هم‌میهنانم بنا به دستور و رأی ناحق دادگاه‌های انقلاب مظلومانه اعدام شده‌اند، این محاکم فرمایشی با احکام از پیش معین شده را فاقد مشروعیت می‌دانم چرا که قاضی و پرونده‌سازان این محاکم خود محکوم هستند.»

 

گفتنی است، علی معزی زندانی سالمند بند ۳۵۰ که به بیماری سرطان مثانه مبتلا می‌باشد بدلیل خودداری از شرکت در جلسات دادگاه قاضی صلواتی، مدت ۶ ماه است که ممنوع الملاقات بوده و از اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان نیز محروم شده بود و متعاقبا در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ به ندامتگاه مرکزی کرج تبعید شد.

 

علی معزی که حدود ۸ را در انفرادی گذرانده به اتهام شرکت در مراسم یادبود محسن دکمه‌چی، علی صارمی و جعفر کاظمی بازداشت شده بود.

 

برچسب ها: