نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

وضعیت زوج نوکیش مسیحی بازداشتی در تهران همچنان نامشخص است

۷-مهر-۱۳۹۶

گروه خبری: اقلیت های دیني -

سایت نفس در قفس: وضعیت نوکیشان مسیحی مهرداد هوشمند و سارا نعمتی، که روز دوشنبه بیستم شهریور۱۳۹۶ به دفتر پیگیری اطلاعات سپاه احضار و پس از بازجویی بازداشت شده بودند، همچنان نامشخص است.

به گزارش محبت نیوز، این زوج نوکیش مسیحی به دفتر پیگیری اطلاعات سپاه احضار شده بودند، اما پس از چند ساعت که توسط ماموران امنیتی مورد بازجویی قرار گرفتند، ماموران در همان مکان اقدام به بازداشت آنان نموده و احتمالن به زندان اوین منتقل شده‌اند.

پیش از این خبرگزاری هرانا گزارش داده بود که این زوج نوکیش مسیحی متهم هستند که در یک مراسم خاکسپاری در بهشت زهرای تهران «مطابق شعائر و آیین مسیحیت» عمل کرده‌اند.»

این دو تن روز یک‏شنبه ۱۹ شهریور ماه سال جاری در مراسم تدفین یکی از آشنایان خود اقدام به قرائت دعا بر اساس آموزه‎های مسیحی کردند. افرادی ناشناس که پیش از این آقای هوشمند و خانم نعمتی را تحت نظر داشتند پس از پایان مراسم مدارک شناسایی مهرداد هوشمند را از او گرفته و ضبط کرده و به وی گفته بودند که باید جهت پاسخ به برخی مسائل به دفتر پیگیری اطلاعات مراجعه کند.

فردای آن روز مهرداد هوشمند به همراه همسرش سارا نعمتی هر دو به محل مراجعه می‌کنند، اما پس از چند ساعت بازجویی در همان مکان، آنان را بازداشت و گفته شده احتمالن به بازداشتگاه زندان اوین منتقل شده‌اند.

در این مدت تنها خانم نعمتی اجازه داشته یک بار با خانواده خود تماس بگیرد.

شنیده‌ها حاکی از آن است نیروهای اطلاعات خانم نعمتی را تهدید کردند که اتهام همسرش مفسد فی‌الارض است و به ایشان گفته شده که «شما اگر طلاق بگیرید در واقع به خودت کمک کرده اید!»