نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

آزادی پنج تن دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر با تودیع وثیقه

۳-بهمن-۱۳۹۶

گروه خبری: دانشجویان - زندانیان -

سایت نفس در قفس: پنج تن از بازداشتیهای اخیر با تودیع وثیقه آزاد شدند. پیش از این هم دوازده تن دیگر از آنها آزاد شده بودند. این افراد در اعتراضات سراسری اخیر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در روزهای گذشته در خوی، کرمانشاه و ارومیه پنج نفر از بازداشتیهای اعتراضات سراسری اخیر که بعضا با نام «نه به گرانی» هم شناخته میشود با تودیع وثیقه تا زمان برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شدند‌. در ایلام، سنندج، ارومیه و کرمانشاه نیز پیش از آن ۱۲ تن دیگر با اتمام مراحل بازجویی، به صورت موقت و با تودیع وثیقه آزاد شده‌ بودند.

در روزهای گذشته «جمیل دودکانلو» و «محمد اباذری» در خوی، «نبی تردست» در کرمانشاه و «سیوان کلامی» و «محمد جواد امیرصادقی» در ارومیه با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند.

نبی تردست

همچنین ۱۲ نفر در فاصله‌ی ۱۷ تا ۲۰ دی‌ماه آزاد شده‌اند. از این شمار در کرمانشاه، «شمس‌الدین کاکه‌ای»، «نسترن عکاشه»، «ولی امیری»، «اشرف اکبرزاده»، «یاسر حبیبی» و «حمزه رهنما»، در ایلام، «نازدار امیرمحمدی»، «سارا جمشیدی» و «علی حقی»، در سنندج «حمید بازانی» و در ارومیه «قادر دالان» و «شهلا وحدت‌پور» با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند.

کماکان تعداد نامعلوم دیگری از بازداشتیهای اخیر تحت بازجویی یا بازداشت هستند.