نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

دستور ولایتی برای اخراج فوری یک استاد از دانشگاه آزاد اراک

۹-آبان-۱۳۹۶

گروه خبری: دانشجویان -

سایت نفس در قفس: در هفته جاری بعضی رسانه ها به نقل از منابع بسیج دانشجویی مدعی شدند که یکی از استادان دانشگاه آزاد اراک به مقدسات اسلام توهین کرده است. در پی این موج رسانه‌ای علی اکبر ولایتی مشاور علی خامنه ای و رئیس دانشگاه آزاد دستور به اخراج فوری این استاد دانشگاه داد.

به گزارش خبرگزاری سنیم، پس از دریافت اطلاعاتی از دانشگاه آزاد اسلامی اراک مبنی بر اینکه یکی از اساتید این دانشگاه در هنگام تدریس و در حضور دانشجویان به پیامبر اسلام و سایر مقدسات اسلامی اهانت کرده است، علی اکبر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد طی نامه‌ای به رئیس واحد اراک از او خواست بدون درنگ نسبت به اخراج این فرد اقدام شود.

علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی دستوری به رئیس دانشگاه آزاد واحد اراک از او خواست تا استاد هتاک به ارزشهای اسلامی را سریعاً اخراج کند.

در همین رابطه علیرضا مشیدی مسئول بسیج دانشگاه آزاد اراک در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به آنچه او توهین به پیامبر توسط یکی از اساتید دانشگاه آزاد اراک می خواند گفت: در این راستا پیگیری‌هایی در سطح دانشگاه و استان انجام شده بود تا اینکه این مورد به گوش علی‌اکبر ولایتی رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی رسید و دستور رسیدگی به موضوع را صادر کرد.

مشیدی مدعی شد این استاد دانشگاه برسرکلاس‌های درس بصورت کاملا واضح به علی خامنه‌ای توهین کرده افزود: مخالفت و زیرسوال بردن سخنان رهبری در مورد سند آموزشی ۲۰۳۰ یکی از کوچکترین موارد آن می‌باشد.

مسئول بسیج دانشگاه آزاد اراک تصریح کرد: “اهانت واضح به پیامبر، اهانت به علمای دین، اهانت به رهبر و تصمیمات رهبری از جمله موارد توهین شده توسط این استاد دانشگاه بر سر کلاس‌های درس می‌باشد.”

وی در پایان خاطرنشان شد: این اتفاق در هفته جاری صورت گرفته و امام جمعه نیز در جلسه شورای تامین استان موضوع را پیگیر شدند.