نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

مرگ دانشجوی بیست ساله هنگام کار

۱-آبان-۱۳۹۶

گروه خبری: دانشجویان -

سایت نفس در قفس: چند روز گذشته، یک دانشجوی بیست ساله، ترم دو تربیت بدنیِ دانشگاه آزاد شهرشتان خاش در استان سیستان و بلوچستان بر اثر حادثه کار دچار سوختگی شد و جان باخت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، جمعه شب، مصطفی خواجه‌داد، دانشجوی ترم دومِ تربیت بدنیِ دانشگاه آزاد خاش، مشغول کار در یک کارگاه کوچک بود که دچار سوختگی ۹۶ درصدی شد و پس از انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد.

به گفته روابط عمومی دانشگاه آزاد خاش، این جوان دانشجوی بیست ساله، قصد داشت با کار کردن در کارگاهی که در طبقه پایین منزل پدری‌اش بود، کمک خرج خانواده شود.

به گفته این مسئول، این دانشجو که فرزند یک جانباز جنگ نیز بود، ظاهرا قصد داشته کارگاه را راه‌اندازی کند تا بتواند یک کار فنی در آن انجام دهد؛ به همین منظور، جمعه شب، زباله‌های کف کارگاه را در یک فرغون می‌ریزد و روی آن بنزین می‌ریزد تا آنها را بسوزاند.

او  در شرح حادثه افزود: « بعد از کبریت زدن، به دلیل بسته بودن محیط کارگاه، فرغون مشتعل می‌شود و خودش هم آتش می‌گیرد که پس از چند دقیقه خانواده او با اورژانس تماس می‌گیرند؛ اما متاسفانه به دلیل حجم بالای اشتعال، دچار سوختگی ۹۶ درصدی می‌شود و بعد از انتقال به بیمارستان فوت می‌کند.»