نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

معاون فرهنگی دانشگاه تهران: دستگیری یکی از دانشجویان به ماجرای خیابان پاسداران مربوط است

۱۹-اسفند-۱۳۹۶

گروه خبری: دانشجویان -

سایت نفس در قفس: مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به احضار برخی از دانشجویان این دانشگاه در روزهای اخیر گفت که یکی از دانشجویان دستگیر شده ربطی به حوادث دی ماه ندارد و در جریان اتفاقات خیابان پاسداران دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به احضار برخی از دانشجویان این دانشگاه در روزهای اخیر گفت: “چند تن از دانشجویان بعد از اتفاقات دی ماه دستگیر شدند که البته برخی از آنها ربطی به حوادث دی ماه ندارد و یکی از این دانشجویان در جریان اتفاقات خیابان گلستان هفتم در منطقه پاسداران دستگیر شده است”.

وی افزود: “تعداد دیگری از دانشجویان هم برای ارائه توضیحات احضار شده‌اند؛ چون در جریان بازجویی‌هایی که صورت می‌گیرد برخی از دانشجویان ممکن است از افرادی نام ببرند و احتمالا افرادی که جدیدا احضار شده‌اند برای ارائه توضیحات در خصوص مسائل دی ماه است که امیدواریم این مساله هم به زودی به اتمام برسد و اگر جرمی نکرده باشند زودتر آزاد شوند”.

سرسنگی با اشاره به پیگیری وضعیت این دانشجویان تصریح کرد: “نگرش ما این است که دانشجویان احساس نکنند که دانشگاه نسبت به سرنوشت آنها بی‌تفاوت است، دانشجو در مقطع سنی حساسی قرار داد و ما باید مراقبت باشیم که در این مقطع راه را نشانشان دهیم تا کسان دیگری نتوانند از آنها سوء استفاده کنند”.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران تصریح کرد: “پیگیری ما به معنی حمایت از خطا نیست همه ما از اتفاقات دی ماه ناراحت هستیم، آن چیزی که ما دنبال آن هستیم این است که در این شرایط دانشجویان را تنها نگذاریم و کمک کنیم اگر اشتباهی کردند آن را متوجه شده و جبران کنند”.

سرسنگی با بیان اینکه هیچ دانشجویی داخل دانشگاه دستگیر نشده، اظهار داشت: “زمانی که این اتفاقات رخ داد یک عده از بیرون به دنبال این بودند که با دانشجویان ارتباط برقرار کنند و آنها را وادار کنند حرکات تندی را انجام دهند، عده‌ای در بیرون به دنبال منافع سیاسی خودشان هستند و ما باید مراقبت کنیم تا قشر جوان دانشجو از این جریان آسیب نبیند”.

برچسب ها: