نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

صدور حکم چهار سال زندان برای مدیر کانال تلگرامی اصلاح‌طلب

۱۳-شهریور-۱۳۹۶

گروه خبری: دسته‌بندی نشده -

سایت نفس در قفس: وکیل سعید نقدی، یکی از مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب٬ از صدور حکم چهار سال زندان برای موکلش خبر داد و گفت که در مهلت قانونی به این حکم اعتراض خواهد کرد.

نرگس نقدی روز دو‌شنبه ۱۳ شهریور به خبرگزاری ایلنا گفت‌ که رای مدیران کانال‌های تلگرامی روز یکشنبه به دو نفر از وکلای پرونده ابلاغ شده است.

به گفته این وکیل مدافع٬ سعید نقدی٬ مدیر کانال تلگرامی حامیان روحانی، به چهار سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت در گروه‌ها٬ رسانه‌ها و احزاب محکوم شده است.

آن‌طور که وی اعلام کرده این رای از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر شده است.

این وکیل دادگستری درباره وضعیت جسمی موکلش نیز گفت که وی دارای «ناراحتی گوارشی» بوده و «سابقه جراحی داشته که در مدت پنج ماه بازداشت، بر اثر تضعیف جداره داخلی شکم، دچار پارگی شده و بامداد پنجشنبه هفته گذشته مورد عمل جراحی قرار گرفت».

وی موکلش را «معتقد» به جمهوری اسلامی معرفی و اظهار امیدواری کرد که «قضات دادگاه تجدیدنظر با توجه به دفاعیات و مستندات قانونی»٬ در حکمش تجدیدنظر کنند.

هشتم شهریور ماه نیز علی مجتهدزاده٬ وکیل تعدادی از مدیران کانال‌های تلگرامی، که اسفند پارسال بازداشت شده بودند، به ایلنا گفته بود که شش تن از آنان در مجموع به ۲۳ سال زندان محکوم شده‌اند.

به گفته وی٬ نیما کشوری و علی احمدنیا هر کدام به پنج سال، جواد جمشیدی و سعید نقدی به چهار سال و سبحان جعفری به سه سال زندان محکوم شده‌اند.

سه جلسه رسیدگی به پرونده متهمان مدیران کانال‌های تلگرامی از تاریخ ۲۲ مرداد به مدت سه روز متوالی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

۱۲ مدیر کانال‌های تلگرامی که از سوی برخی رسانه‌ها، اصلاح‌طلب یا هوادار دولت معرفی می‌شوند، توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در سال گذشته بازداشت و پس از حدود شش ماه با وثیقه‌های چند صد میلیون تومانی آزاد شدند.