نفس در قفس

ارگان خبری لیگ حقوق بشر زندانیان ایران
اخبار

اسیدپاشی بر صورت یک زن جوان در شهرستان آزادشهر

۱۸-اسفند-۱۳۹۶

گروه خبری: زنان -

سایت نفس در قفس: غلامرضا قاضوی معاون فرماندار شهرستان آزادشهر از مصدومیت یک زن جوان بر اثر اسیدپاشی در محور ( آزادشهر – شاهرود) خبر داد. قاضوی افزود “قربانی این اسیدپاشی را به دلیل سوختگی ۴۰ درصد که در ناحیه گردن و پایین تر ایجاد شده بود به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس انتقال دادند”.

به گزارش خبرگزاری برنا، سید غلامرضا قاضوی معاون فرماندار شهرستان آزادشهر درخصوص این خبر گفته چنین توضیح داد : “حوالی ساعت ۴ عصر دیروز یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ که راننده آن زن جوانی بوده است در محور خوش ییلاق مورد اسیدپاشی از سوی شخصی ناشناس قرار گرفت”.

وی افزود: “سرنشینان یک خودروی سواری پژو که در تعقیب این زن جوان بودند، پس از ایجاد یک تصادف ساختگی، خودروی ۲۰۶ را متوقف کرده و پس از آن به سرعت بر روی شخص مذکور اسید پاشیده کرده و متواری شدند”.

وی گفت: “با اعلام این حادثه، نیروهای امدادی به سرعت به محل اعزام شده و قربانی این اسیدپاشی را به دلیل سوختگی ۴۰ درصد که در ناحیه گردن و پایین تر ایجاد شده بود به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس انتقال دادند”.

قاضوی خاطرنشان کرد: “وضعیت عمومی مصدوم در حال حاضر پایدار گزارش شده است و تحقیقات برای دستگیری عامل یا عاملان اسید پاشی و روشن شدن انگیزه این سوءقصد از سوی نیروی انتظامی در حال انجام است”.